[responsive_menu]

Co to jest autassassinofilia? Objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Autor: Justyna Janusz Psycholog

Autassassinofilia polega na osiąganiu przyjemności seksualnej w sytuacji ryzyka zostania zamordowanym. Niestety, często wiąże się to z bezpośrednim zagrożeniem życia. Skąd bierze się taka specyficzna preferencja seksualna i czy można są leczyć?

Co to jest autassassinofilia?

Chcesz się zdrowo odżywiać?Umów się na konsultację z dietetykiem >

Autassassinoflia jest tzw. parafilią, czyli zaburzeniem preferencji seksualnych, w której podniecenie seksualne, a także osiągnięcie orgazmu związane są z ryzykiem śmierci poprzez morderstwo. Z autassassinofilią związanych jest wiele wątpliwości naturalny moralnej, gdyż stwarzanie tego typu sytuacji jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić nawet do śmierci danej osoby. To właśnie dlatego, tak bardzo ważne jest by osoba z tego typu parafilią podjęła się profesjonalnego leczenia.

Objawy autassassinofilii

Produkty z kuchni Św. Hildegardy w konkurencyjnych cenach !Kliknij i sprawdź teraz >

Objawami autassassinofilii są fantazje seksualne związane pozorowaniem własnego zabójstwa, a także dążenie do ich realizacji. Przykładowo, osiągnięcie orgazmu będzie wiązać się z takimi sytuacjami, jak duszenie, bądź podtapianie. Osoba fantazjująca będzie również przejawiała zachowania masochistyczne, preferując takie działania ze strony partnera jak bicie, wiązanie, czy ubliżanie.

Przyczyny autassassinofilii

Szczoteczki (elektryczne i soniczne), akcesoria - szeroka oferta, konkurencyjne ceny.Kliknij i sprawdź dzisiejsze promocje >

Przyczyny autassassinoflii są bardzo zróżnicowane i nie do końca zbadane. Ponadto, każda osoba będzie przejawiać inny zespół przyczyn składający się na tego typu preferencję seksualną.

Zapamiętaj:

Autassassinoflia jest tzw. parafilią, czyli zaburzeniem preferencji seksualnych.

Najczęściej związana jest ona z czynnikami natury psychicznej oraz występowaniem zaburzeń psychicznych. Specjaliści wskazują na duże znaczenie dzieciństwa i dojrzewania na kształcenie się konkretnych preferencji seksualnych. Istotne jest więc wychowanie, czynniki środowiskowe oraz stosunek rodzica do dziecka. Przyczyną mogą być także traumatyczne wydarzenia, bądź doświadczenie sytuacji ekstremalnej, w której doszło do zagrożenia zdrowia i życia.

Leczenie autassassinofilii

Jak zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie z wyszukiwarki Google?Bezpłatna konsultacja >

Główną metodą leczenia będzie psychoterapia, w trakcie której dąży się do ustalenia czynników warunkujących tego typu preferencję seksualną. Skorzystać można np. z terapii psychodynamicznej, która czerpie z psychoanalizy i zwraca uwagę na podświadome treści. Tym samym pomaga dotrzeć do źródeł tej parafilii.

Czy wiesz że:

odwrotną parafilią jest erotophonophilia, w której partner czerpie przyjemność seksualną z zamordowania partnera/partnerki?

Proces terapeutyczny może być również wspierany przez farmakologię. Często sięga się po metody treningowe, które mają na celu obniżenie dewiacyjnego podniecenia. Bazują one na teorii poznawczo-behawioralnej, która zakłada, że parafilie są zachowaniami wyuczonymi. Leczenie będzie więc polegać na oduczaniu danej osoby tych zachowań. Przykładowa metoda treningowa polega na tym, że przyjemny bodziec (wyobrażanie sobie aktu seksualnego w sytuacji zagrożenia swojego życia) zostaje połączony z bodźcem nieprzyjemnym (np. wdychanie nieznośnego zapachu). Tego typu trening ma sprawić, że fantazje seksualne określonego typu stracą na atrakcyjności, a nawet zaczną wywoływać reakcję niechęci.

Autassassinofilia to przykład bardzo niebezpiecznej parafilii, w której dana osoba realnie stawia swoje życie w sytuacji zagrożenia, po to, by osiągnąć satysfakcję seksualną. Leczenie ma na celu uczenie takiej osoby bezpiecznych form współżycia seksualnego.

Chcesz się zdrowo odżywiać?
Umów się na konsultację z dietetykiem >
Oceń wpis
Podoba mi sięNie podoba mi się Ilość głosów: 2, średnia: 5,00
Co to jest autassassinofilia? Objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

(aby otrzymywać powiadomienia tylko z wybranych kategorii wskaż je na liście)